Matka Boża

Mateńka Ukochana

Matusiu nasza Cudowna Ukochana, my Twoje Dzieciątka błagamy Cię patrz na nas łaskawym swym Cudownym Okiem, naucz nas jak mamy żyć, jaką drogą mamy iść - aby nie ranić Twego Boskiego i Cudownego Oblicza, abyś przez nas nie wylewała Swoich Krwawych Łez. My Twe dzieci, pragniemy codziennie dziękować Ci za nasze życie, za każdy dzień - który oby tylko był przybliżeniem do Ciebie Kochana Nasza Matusiu.
Jesteś Piękna, Cudowna i bardzo Łaskawa - ale co najważniejsze jesteś Naszą Wspaniała Matusią,- która wszystko wybacza.
Pomóż nam błagamy Ciebie Kochana Maryjo, abyśmy więcej nie ranili Twego Boskiego i Czułego Serduszka, abyśmy byli jak białe płatki róż, które chcą upadać pod Twe Boskie i Cudowne stopki.
Pomóż nam, abyśmy już nigdy więcej nie ranili Ciebie o Cudowna, ani słowem, ani myślą, ani czynem.


POMÓZ NAM MATUSIU  CUDOWNA - TEGO PRAGNIEMY MY DZIECI TWOJE
PORANNE OFIAROWANIE SIĘ MARYI
O Niepokalane Serce Maryi, mojej ukochanej Matki, ofiaruję Ci ten dzień i wszystkie dni mojego życia. Błagam Cię, pobłogosław każdą chwilę, by ona była przeżyta dobrze, pobłogosław wszystkie modlitwy, by były odmówione pobożnie, wszystkie prace, by zostały uświęcone i wykonane zgodnie z Wolą Bożą, wszystkie myśli i słowa, by nie zakradła się do nich niegodziwość, a wreszcie wszystkie skłonności, aby były całkowicie skierowane do Boga. Pobłogosław też, Najukochańsza Matko, wszystkich moich krewnych, przyjaciół, dobroczyńców i nieprzyjaciół. A przede wszystkim pobłogosław ostatnią decydującą godzinę mojego życia, gdy będę umierał. Niechaj umrę w Twoich świętych Ramionach, przytulony do Twojego Niepokalanego Serca do samego końca. Amen.
Zdrowaś Maryjo... 
OFIAROWANIE SIĘ MATCE BOŻEJ
Matko Boża, Niepokalana Maryjo. Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy, prace, radości i cierpienia, wszystko, czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi Świętemu, którego jesteś Matką. Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twój ą i Twego Syna i zawsze zwyciężasz. Spraw, więc Wspomożycielko wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen. 
O MARYJO BEZ GRZECHU POCZĘTA
O MARYJO BEZ GRZECHU POCZĘTA Módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. I za tymi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Św. i poleconymi Tobie. Amen.

PANI OD ARKI, MARYJO MATKO NASZA, WSPOMOŻENIE WIERNYCH, MÓDL SIĘ ZA NAMI.
*
NIEPOKALANA LILIO TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, MÓDL SIĘ ZA NAMI.
*KRÓLOWO SZKAPLERZA ŚW. WEŹ MNIE POD TWOJĄ OPIEKĘ.*MARYJO,

MATKO MIŁOSIERDZIA I WSPÓŁCZUCIA
WSPÓŁODKUPICIELKO I POŚREDNICZKO WSZELKICH ŁASK, MÓDL SIĘ ZA NAMI.
AKTY STRZELISTE
O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. I za tymi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie. Amen.
*
Królowo Szkaplerza Świętego, weź mnie pod Twoją opiekę.
Pani od Arki, Maryjo, Matko nasza, Wspomożenie
Wiernych, módl się za nami.
*
Maryjo, Matko Miłosierdzia i Współczucia, Współodkupicielko i Pośredniczko Wszelkich Łask, módl się za nami.
*
Niepokalana Lilio Trójcy Przenajświętszej, módl się za nami.
AKT POŚWIĘCENIA SIĘ NAJŚWIĘTSZYM SERCOM JEZUSA I MARYI
Ja............Oddaję i poświęcam Najświętszym Sercom - naszego Pana Jezusa Chrystusa i naszej Błogosławionej Dziewicy Maryi moją osobę i moje życie, moje uczynki, pokuty i cierpienia, żeby cała moja istota przyczyniła się do uczczenia, umiłowania i wysławiania tych Serc. Jest moją nieodwołalną wolą należeć do Nich całkowicie i czynić wszystko z miłości do Nich, wyrzekając się przy tym z całego serca wszystkiego, co by się Im mogło nie podobać. Obieram Was sobie o Najświętsze Serca jako jedyny przedmiot mojej miłości, jako obrońców mojego życia, jako rękojmię mojego zbawienia, jako lekarstwo na moją ułomność i niestałość, jako naprawienie wszystkich uchybień mojego życia i jako bezpieczne schronienie w godzinie mojej śmierci. Amen.
KORONKA KRÓLOWEJ POKOJU
Matko Boża, KRÓLOWO POKOJU, Współodkupicielko i Pośredniczko Wszystkich Łask, prosimy cię gorąco o Boży Pokój w naszych sercach, rodzinach i na świecie.
Wierzę w Boga Ojca... (na Krzyżyku)
Ojcze Nasz... 7 x
Zdrowaś Maryjo...
Chwała Ojcu...
Na zakończenie:
Królowo Bożego Pokoju, módl się za nami. Amen.
AKT POŚWIĘCENIA SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYJI
O Maryjo, w Twoim Niepokalanym Sercu każde stworzenie ma swoje miejsce, a Niebo i Ziemia podziwiają Twoje cnoty i sycą się ich wonią. I ja z podziwem i czcią wchodzę dzisiaj, i to już na zawsze, do rajskiego Ogrodu Twojego Niepokalanego Serca, gdyż Sama mnie do tego zachęcasz w tych najbardziej niebezpiecznych dla świata chwilach. Jestem CAŁY TWÓJ - i dzisiaj i do końca moich dni i przez całą wieczność. Możesz obchodzić się ze mną jak ze wszystkimi kwiatami Twego Ogrodu: zabrać mnie stąd choćby i dziś i przesadzić w inne miejsce, podlewać wodą pociech, lub dotknąć suszą oschłości i trudu, otoczyć pięknymi kwiatami ludzi bliskich i przyjaznych, lub cierniami niechętnych i wrogich. Możesz dać mi obfitość pokarmu, lub jałową glebę głodu, braków i niepowodzeń, a nawet odciąć mnie od korzenia życia i zdrowia, bo wiem, że w Twoich rękach będzie mi najlepiej. Chcę podobać się we wszystkim tylko Tobie, o Różo Mistyczna, o Różo Męki i Chwały. -Czyń ze mną, co tylko zechcesz. Od tej chwili uznaję, że wszystko, co mnie spotka, będzie z Twojej Ręki, o Maryjo. Będę Ci za wszystko dziękować, choćby nieraz bolało i choćbym nie rozumiał, dlaczego to mnie spotyka. Nawet po śmierci chcę na wieki być w Raju Twego Niepokalanego Serca i tylko w nim wielbić Boga.
Weź mnie takim, jakim dzisiaj jestem i uczyń mnie takim, jakim chcesz mnie mieć, ku chwale Boga, teraz i przez wieki wieków. Amen.
* * *
Maryjo, wyrzekam się ducha swojego, a poddaję się Duchowi Twojemu. Maryjo, zabierz mi myśli moje, a daj mi myśli Twoje. Maryjo, zabierz mi uczucia moje, a daj mi uczucie Twoje. Jezu mój, cały jestem Twój i wszystko co mam do Ciebie należy przez Maryję; Twoją Najświętszą Matkę.
Duchu Święty wstąp w nas. (3x)
O wy wszyscy, którzy przechodzicie,
zobaczcie i przypaczcie się, czy jest boleść
jako boleść Moja?

WSPÓŁCZUCIE DLA MARYI - MATKI UKRZYŻOWANEGO
Współczuć to współcierpieć!
Współczuć, to pocieszyć cierpiącego!
Współczuć, to po prostu przyjąć część cierpień na siebie!
 MATEŃKO NASZA NIE PŁACZ JUŻ WIĘCEJ NIE CHCEMY CIEBIE RANIĆ !!!